Proč investovat do investičních zlatých mincí


Investiční zlaté mince a jejich přednosti

Investiční zlaté mince jsou mince vyrobené ve většině případů z ryzího zlata a ražené od roku 1800. Jsou to také mince které původně sloužily či stále slouží jako platidlo. Tyto zlaté mince v sobě skýtají hned několik výhod. Jaké to jsou výhody? Investiční zlaté mince jsou jistota. Mince si zachovávají svou hodnotu i v dobách finanční krize a chrání tak investici před inflací. Mimoto si uchovávají také svůj původní vzhled a kromě mechanického poškození jsou prakticky nezničitelné. Mince staré stovky let jsou po vyčištění k nerozeznání od nových mincí přímo z mincovny.

Investiční zlaté mince může zakoupit i laik, který se o zlato nikdy příliš nezajímal, a to díky tomu, že ověřit pravost a stanovit cenu zlaté investiční mince je mnohem snadnější než třeba u drahých kamenů. Nespornou výhodou investičních zlatých mincí je snadný nákup (nakoupit investiční zlaté mince můžete v české republice u mnoha ověřených prodejců), přeprava (mince se vám bez problémů vejdou do kapsy) i prodej (zlaté mince investiční můžete kdykoliv bez problémů směnit na peníze). Připočteme-li k tomu všemu ještě skutečnost, že zlaté investiční mince jsou osvobozeny od daně z přidané hodnoty, rozhodně se nám jejich nákup vyplatí!

Zmínili-li jsme výhody investičních zlatých mincí, měli bychom také zmínit nevýhody jejich nákupu. Nákup zlatých mincí je sice výhodnou investicí, ale všechny snílky o rychlém a bezpracném zbohatnutí musím zklamat – investicí do zlata většinou rychle nezbohatnete, je vhodná spíše jako zajištění financí před snížením jejich kupní síly.